KURUMSAL

Öma Yapı Kurumsal1995 yılında H.AVNİ ARSLAN ve Ortakları kollektif şirketi adı altında kurulmuştur. Şirketimiz bu güne kadar bölgemizde bir çok büyük projenin yapımını gerçekleştirmiştir. Taahhüt ettiği tüm inşaat, yol, imalat işlerini yüksek teknik standartlarda yapıp teslim ederek haklı bir başarı kazanmıştır. Şehrimizdeki ilk taş kırma ve mıcır üretim tesisi şirketimiz bünyesinde faaliyet göstermeye devam etmektedir. 2010 yılında ÖMA Yapı Ltd. Şti.Olarak isim değişikliğine giden şirketimiz, bünyesine Hazır Beton Santrali işinide ilave ederek büyümeye devam etmektedir.

KALİTE POLİTİKASI

Dinamik ve yenilikçi bir şirket olmaya yönelik çağdaş, etkin ve modern bir yönetim sistemi oluşturmak. Çalışanlar, tedarikçiler ve müşterilerimizle birlikte herkesin kazandığı iş ilişkileri kurmak. Müşteri istek ve taleplerini karşılamak ve uygun yöntemlerle hızlı, verimli, esnek, teknolojik üretim yapmak. AR-GE çalışmalarına önem vermek, kaynak ayırmak, teknolojik gelişmeleri yakından takip etmek. Organizasyon içersinde bulunan herkesin, aynı misyon, vizyon ve strateji etrafında toplanmasını sağlayacak ortak bir kurumsal kültür oluşturmak. Geliştirilen üretim yöntemleriyle birim maliyetlerini düşürmek ve daha rekabetçi yapı sağlamak. Kalite yönetim sisteminin şartlarına uymak ve etkinliği sürekli iyileştirmek.

YATIRIM POLİTİKASI

Şirketimiz yatırımlarını, temel amaç ve politikalara uygun olarak kalite ve verimliliğin arttırılmasının yanı sıra müşteri bekletilerini karşılayan üretim ve ürün geliştirme programlarını gerçekleştirecek, aynı zamanda çalışanların sağlık ve güvenlik ile çevrenin korunmasını sağlayacak şekilde planlanmaktadır, Bu doğrultuda modernizasyon, maliyet düşürmeyi hedefleyen kapasite arttırıcı ve iyileştirmeye yönelik yatırımlara devam edilecektir.

ÇEVRE POLİTİKAMIZ

Tüm süreçte doğayı, çevreyi koruyacak özeni göstermek, çevrenin kültürel gelişmelerine katkıda bulunmak. Çevre ve insan sağlığının korunmasını ön planda tutmak, yasal mevzuatlara uymak ve topluma açık olmak. Çevreyi kirleten katı, sıvı, gaz atıklarını azaltmak, her türlü kirlenmeye karşı önleyici tedbirler almak. Çalışanlarda, çevre bilincini geliştirmek için gerekli eğitim ve etkinliklerde buluşmak. Enerji kaynaklarının tüketimini azaltmak. Üretim sürecimizde ve ürünlerimizde yeni ve ya geliştirilmiş uygun teknolojilerini kullanarak kirliliği önlemek.

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ POLİTİKAMIZ

Şirket olarak yapacağımız tüm faaliyetleri İSG sistemi ve yasal yükümlülükler çerçevesinde değerlendirerek, Bu doğrultuda ihtiyaç duyulan eğitimi ve kaynakları sağlamak. Tüm çalışanlarına iş kazalarının ve meslek hastalıklarının oluşmayacağı bir çalışma ortamı sağlamak, İSG sistemimizin sürekli gelişimini sağlamak ve canlı tutmaktır.

Hizmetlerimiz

Taş Kırma

Taş kırma tesisimizde madenden çıkan yumuşak, orta ve sert taşların kırma işlerini gerçekleştirmekteyiz.

Yol Taahhüt

Karayolları ulaşım alt yapısında deneyimli ekibimiz ile önemli çalışmalar yapmış olan firmamız sizlerin güvenli seyahat etmenizi sağlamakdır.

İnşaat Taahhüt

Öma Yapı kurulduğu günden bu yana inşa ettiği konut, alışveriş merkezi, eğitim binası, endüstriyel tesisler ve sanayi projeleriyle hayatın her alanında yer almaktadır.

Madencilik

Araştırma-geliştirme faaliyetlerine büyük önem veren şirketimiz, bir çok sahada sondaj ve jeofizik çalışmalarına devam etmektedir.

Hazır Beton

Kendi taş ocağımızdan elde ettiğimiz kırma taş ile üretim yapılmaktadır.

Please publish modules in offcanvas position.